Tajlandia


  • czerwiec 19, 2015
  • admin

Tajlandia to malowniczy kraj Azji Południowo-Wschodniej, który zachwyci nas bogactwem barw, przepychem świątynnych wnętrz, bujną tropikalną przyrodą,  wyjątkową tradycją, religią wkradającą się w codzienne życie mieszkańców i wszechobecnym uśmiechem.

Obowiązkiem każdego turysty jest zapoznanie się z lokalnymi tradycjami. Tajlandia zachwyci nas różnorodnością i bogactwem swej kultury. Tutejsze obyczaje weselne czy pogrzebowe w niczym nie przypominają tych europejskich, wnętrza buddyjskich świątyń posiadają niezwykłą – przepełnioną oparami trociczki i migotliwym blaskiem świec – atmosferę kontemplacji, zaś tradycyjny taniec ukazujący dawne tajskie dzieje i legendy, w którym każdy gest i mina mają swoje znaczenie pozwoli nam zapomnieć o otaczającym świecie. Jeśli nawet nie oczarują nas dawne legendy, z pewnością uczyni to uśmiech ciemnookiej tancerki.

Tajlandia to także tropikalne krajobrazy, niezwykła aura ciepłych plaż i wspaniałe nadmorskie kurorty np.: w Krabi, Phuhet i zatoce Phang Nga. Znacznym zainteresowaniem turystów cieszą się także okoliczne archipelagi wysp (np. Phi Phi), gdzie poza nurkowaniem w błękitnych lagunach czekają na nas białe piaski plaż i chłodne drinki serwowane w restauracjach z widokiem na morze.

Comments

Comments are closed.