Wyspy Kanaryjskie


  • czerwiec 13, 2015
  • admin

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich? Marzenie! Tylko którą wyspę wybrać, biorąc pod uwagę własne urlopowe upodobania?

Teneryfa – wyspa pełna kontrastów: roślinność i żyzne doliny na północy, potężny masyw wulkanu Teide w centrum, olbrzymie majestatyczne klify na zachodzie oraz pustynny krajobraz i pełne słońca wulkaniczne plaże na południu – to wszystko na jednej wyspie. Teneryfa to idealny wybór zarówno dla osób ceniących sobie spokojny, relaksujący wypoczynek, jak i dla tych, którzy chcą spędzić swój urlop aktywnie, uprawiając sporty, zwiedzając i bawiąc się.

W odległości zaledwie 100 km od wybrzeży Afryki znajduje się Fuerteventura – prawdziwy raj z nieskończenie długimi plażami z jasnym, saharyjskim piaskiem i krystalicznie czystą wodą – wymarzone miejsce dla miłośników sportu, kąpieli, pięknej opalenizny i relaksu. Wnętrze wyspy zdominowane jest przez monumentalne pasma gór, fascynujące krajobrazy i cuda natury. Niepozorna na pierwszy rzut oka wyspa ogromnie zyskuje przy bliższym poznaniu.

Gran Canaria  – trzecia co do wielkości wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich to jedno z ulubionych wakacyjnych miejsc na świecie. Nie ma się czemu dziwić – to właśnie na Gran Canarii znajduje się miasto, które uznano za miejsce o najlepszym klimacie na świecie. Mowa oczywiście o Las Palmas, czyli drugiej stolicy Wysp Kanaryjskich. Na tej niewielkiej wysepce, poza tętniącą życiem stolicą, można wiele dla siebie znaleźć; wyniosłe góry z wijącymi się przez nie drogi-serpentyny, malownicze wioski oraz zapierające dech w piersiach zatoczki z malowniczymi plażami.

Lanzarote to prawdziwy cud przyrody. Wyspa została wpisana na Listę UNESCO jako Światowy Rezerwat Bio­sfery. Prawie całą powierzchnię Lanzarote pokrywa zastygła lawa, a ponad 300 wulkanicznych stożków doskonale ukazuje prawdziwy charakter wyspy. Dzika dusza Lanzarote zachęca do bliższego poznania wulkanicznej historii. Wyspa to też malownicze wioski i miasteczka, wspaniałe piaszczyste plaże, aromatyczna kuchnia, a przede wszystkim niezmącony relaks.

Comments

Comments are closed.